360° Výlet: Ztracené kameny v Jeseníkách – virtuální realita pro milovníky přírody!

Ztracené kameny

Dnes vám přináším úžasnou destinaci pro milovníky přírody – Ztracené kameny nedaleko motorestu Skřítek na hřebenu Hrubého Jeseníku, v impozantní nadmořské výšce 1250 metrů. Toto místo je doslova pohledem do nádherné krajiny.

Ztracené kameny
Ztracené kameny

Cesta na Ztracené kameny

Pokud se rozhodnete vydat na dobrodružství k Ztraceným kamenům, můžete využít zelenou turistickou značku od Na Skřítku, které je vzdáleno přibližně 3 km. Výstup je středně náročný a patří mezi oblíbená turistická místa této oblasti. Turistická trasa zde.

Ztracené kameny jsou fascinujícím skalním útvarem s balvanovými proudy, nabízejícím úchvatný výhled na Sobotínsko s dominantními tvary Králického Sněžníku a Orlických hor.

Nejbližší větší města 🚙

  • Ostrava (112 km)
  • Brno (140 km)
  • Katowice (200 km)

360° VR Video pro Meta Quest / Apple Vision Pro brýle (Virtuální realita)

.MŮJ TIP:
Video je nejlepší sledovat v brýlích určených pro virtuální realitu (Meta Quest / Apple Vision Pro), doporučuji přepnout na nejlepší kvalitu videa (nastavení / kvalita / 2160s 4K video).

Pověst o Ztracených kamenech

Vrchol skály vám odmění nezapomenutelnými výhledy na Hraběšickou vrchovinu, Šumpersko a Králický Sněžník. Přidám i trochu mystiky: K Ztraceným kamenům se váže pověst, podle níž čert tyto kameny vysypal ze svých bot, když honil místního sedláka. Přijďte s námi objevit krásu a tajemství tohoto úžasného místa!

Navíc v blízkém okolí Ztracených kamenů naleznete další skvosty Hrubého Jeseníku. Doporučujeme navštívit nejvyšší horu Moravy – Praděd. Pro ty, kteří touží po horských túrách, nabízí Červenohorské sedlo nezapomenutelné trasy a malebnou krajinu.

Užitečné informace

Turistická trasa Ztracené kameny 🏔

Trasa zde.

Časová náročnost ⌛️

1h 25min

Kde zaparkovat? 🚙

Parkoviště u Motorest Skřítek

Vstupné

Zdarma

Kde se najíst v okolí? 🍔

Resort Sobotín

Kde se ubytovat v okolí? 🛎

Resort Sobotín

Další pěkná místa v okolí

Při svém výletu se zastavte u přečerpávací stanice na Dlouhých stráních, kde můžete obdivovat technický skvost a okouzlující přírodní scenérie. Tato oblast je skvélým rájem pro všechny příznivce přírody a dobrodružství.

.MŮJ TIP:
360° videa na mém YouTube kanálu. Procházím se krásnými kouty přírody a zachytávám každý okamžik pomocí revoluční technologie – kamerou, která zaznamenává svět kolem mě v 360° stupních. Tyto okouzlující momenty vám přináším prostřednictvím virtuální reality na mém YouTube kanálu. Stačí si nasadit virtuální brýle a ponořit se do úžasných scenérií.

.MŮJ TIP:
Přidejte se ke mně na Instagramu a nezmeškejte žádné příběhy a krátká videa (Reels) z mých aktuálních výletů do přírody. Buďte v obraze a přihlaste se k odběru pro pravidelné aktualizace!.

Fotografie Ztracené kameny

Níže pár fotografií z výletu, který jsem zachytil v 360° VR Video pro Meta Quest / Apple Vision Pro brýle (Virtuální realita), video si můžete pustit na mém YouTube kanálu.

Shorts Ztracené kameny